Pterygoplichthys lituratus – Madeira – algaevőharcsa

Hozzá nagyon hasonló faj a Parnaiba – algaevőharcsa (Pterygoplichthys parnaibae), de az valamivel kisebb marad, illetve sokkal sűrűbb és valamivel kontrasztosabb a rajzolata. Akváriumokban ritka.

Ancistrus dolichopterus – Fehérpettyes antennásharcsa

Tipikus algázó harcsákra jellemző kinézetű faj, széles, lapos fejjel. Impozáns úszókkal rendelkezik, melyek egész nagyok, tudományos elnevezését is erről kapta.

Pterygoplichthys gibbiceps – Vitorlás óriás algaevőharcsa

Hatalmas termetű, ezért csak a legnagyobb akváriumokba alkalmas faj. Ennek ellenére nagyon elterjedt az akvarisztikában. Számos változata és közel rokon leíratlan faj létezik.

Enneacanthus obesus – Gyémántfoltos tőzegsügér

A teste rövid és magas, csaknem tojás alakú, de oldalt erősen lapított. A kúp alakú fogak az ínyre is átnyúlnak.
A kopoltyúfedőkön néhány sor pikkely látható.

Herichthys cyanoguttatus – Gyöngyházsügér

Herichthys cyanoguttatus - Gyöngyházsügér fejkép

A gyöngyházsügér elég magas testfelépítésű. Oldalait barnás-szürke alapon világos, kékes foltok borítják, egy gyöngykagylóhoz hasonló megjelenést kölcsönözve számára.

Gambusia puncticulata – Karibi gambúzia

A hím 3,5, a nőstény 5-5,5 cm-esre nő meg. A nőstény barnás színezetű, úszóin fekete foltokkal tarkított, testét legfelejebb a pikkelyszegélyek díszítik.

Girardinus metallicus – Fémes fogaspontyocska

Európába először 1927-ben, hazánkba pedig 1968-ban érkezett ez az érdekes kis fogasponty. A fémes fogasponty orsó alakú teste hátrafelé oldalról meglehetősen lapított.

Acantopsis dialuzona – Lófejű csík

Teste megnyúlt, feje hosszú és elkeskenyedő. Aranyló sárgásbarna alapszínén a test középvonala mentén, egymástól egyenletes távolságra sötét foltok sorakoznak.