Év díszhala 2014 – 3. fejezet

Mielőtt hazaviszünk otthonunkba bármilyen élőlényt, legyen szó akár díszhalról, akár hüllőről, akár egy kedves papagájról vagy tengerimalacról, sőt, akár csak egy kaktuszról, előtte mindenképpen alaposan tájékozódnunk kell az illető faj tartásának és gondozásának optimális körülményeiről, metódusáról. Ahhoz ugyanis, hogy egy állat (vagy akár egy növény) hosszú és boldog, egészséges életet élhessen, nem elég létfontosságú igényeit alapszinten kielégíteni, kicsivel többet is kell nyújtani..

Év díszhala 2014 – 2. fejezet

Egy kicsit megkésve folytatjuk idei cikksorozatunkat a lazacvörös kalászhalról, mely második fejezetben bővebben elemezzük e színpompás szivárványhal élőhelyét, és ennek kapcsán a társítási lehetőségek számbavételére is sort kerítünk. Miközben a távoli Indonéz-trópusok táján barangolunk, szokásomhoz híven leszögezném, hogy egyik legnehezebben összeállítható cikkről van most szó a sorozatban, ugyanis ha lelőhelyének adatait szépen sorba vesszük, gyakorlatilag tartási körülményeit (pontosítva azoknak egy részét) írom le, ami viszont következő cikkünk témája lesz..

2013 ©Év díszhala: öves díszcsík II. fejezet

Örömmel fogadtam, hogy ez évi programunk is töretlen, sőt mondhatjuk, növekvő sikerességgel zajlik. A cikksorozat folytatásában az öves díszcsík természetes élőhelyéről lesz szó először, egy képzeletbeli utazást tehetünk a messzi Ázsia azon pompás vidékeire, ahol fajunk él.

2012 ©Év díszhala: zebraharcsa III. fejezet

Folytatjuk 2012. évi projektünket, aminek harmadik fejezetéhez érkeztünk.

2012 ©Év díszhala: zebraharcsa; II. fejezet

Elérkeztünk ezévi programunk második cikkéhez is, melyben folytatjuk a zebraharcsa ismertetését. Előző cikkünkben a rendszertani témákról esett szó, és szerintem bőségesen kimerítettünk minden oda tartozó kérdést, hogy őszinte legyek, nem volt nehéz dolgom egy terjedelmes cikket alkotni a faji hovatartozásának témájáról..