Monodactylus kottelati – Kottelat – díszholdhal
Az ezüstös díszholdhalhoz (Monodactylus argenteus) rendkívül hasonló faj. Megkülönböztetésükre szolgál intenzívebb narancsos hátúszója és a hátúszónál jóval megnyúltabb farok alatti úszó.
Sicyopterus macrostetholepis – Vörösfarkú algázógéb
Szürkésbarnás az alapszíne, hátán sötétebb mintázattal. A hímek díszesebbek (akaratlagosan), sötétbarna háttal, fekete hassal, felette kék és krémszínű csíkkal.
Kryptopterus macrocephalus – Feketecsíkos üvegharcsa
Hosszúkás, nagyon vékony harcsafaj. Szája fölött 1 pár bajuszszál található, ami nagyon fontos számára az érzékelésben.
Epalzeorhynchos kalopterum – Díszesszárnyú márna
Nagyon dekoratív, karcsú, torpedó-alakú márnaféle alsó állású szájjal, melyet két pár bajuszszál övez. Háta egy csíkban sötétbarna, ezután egy szinte izzóan krémsárga sáv következik.
Syncrossus hymenophysa – Hamis tigriscsík
Az alak hosszúkás és esetlen, a hátvonal ívelt, a hasvonal viszont egyenes. Kétoldalt 3— 3 bajuszszál.
Datnioides microlepis – Indonéz tigrishal
Erőteljes testfelépítésű, sárgásbarna hal, néhány sötét, függőleges sávval. Az orr csúcsától a homlokon keresztül a hátúszóig egy sötéttel szegett halvány csík fut.
Mastacembelus erythrotaenia – Vörössávos tűzangolna
A sötét, barnásfekete tűzangolnán számos lángvörös, vízszintes vonal fut. A farokúszó szegélye szintén vörös; a fejen vörös és sárga rajzolat lehet..
Oliotius oligolepis – Nagypikkelyű díszmárna
A sárgásbarna hal legfeltűnőbb jellegzetessége pikkelyeinek mintázata. A legjobb példányok pikkelyeinek elülső része sötét, ami együttesen sakktáblaszerű hatást kelt.
Barbonymus schwanefeldii – Tiofil díszmárna
A fiatalok hátoldala szürkésbarna színű, testoldaluk jól látható pikkelyei ezüstös fényűek. A háromszögletű hátúszó a kifejlett hímeken fekete, alapja vörös, hátulsó szegélye homorú.
Rasbora einthovenii – Díszöves razbóra
A rózsaszínesbarna testű hal ibolyás fényben játszik a megvilágítástól függően. Orra hegyétől a farokúszó hátulsó szegélyéig egy kékesfekete vonal húzódik végig.