Brachygobius mekongensis – Mekongi darázsgéb
A mekongi darázsgéb a kisebb termetű darázsgébek csoportjába tartozik, alig nő nagyobbra 1,5 cm-nél. Teste teljes egészében ezüst alapszínű, sárga színt nem találunk rajta.
Brachygobius xanthomelas – Borneói darázsgéb
A leggyakoribb darázsgébekhez (Brachygobius doriae, B. sabanus) képest nyúlánkabb, karcsúbb termetű, méretében is elmarad tőlük.
Brachygobius sabanus – Közönséges darázsgéb
Az egyik leggyakoribb, klasszikus küllemű darázsgébfaj. Rövid, tömzsi testű, erős, robusztus fejjel.
Chlamydogobius eremius – Ausztrál sivatagi géb
Testük alapszíne általában szürkés-barna, kivéve domináns hímeknek, ők sokkal színesebbek és inkább aranysárga az alapszínük, úszóikon kék sávok figyelhetők meg – több árnyalatban -, az úszószegélyeik fehérek fekete alapon, kivéve egyes hímek háti jelzőúszóját, melyen citromsárga folt figyelhető meg. Hasoldalukat fekete és fehér sávok díszítik.
Sicyopterus macrostetholepis – Vörösfarkú algázógéb
Szürkésbarnás az alapszíne, hátán sötétebb mintázattal. A hímek díszesebbek (akaratlagosan), sötétbarna háttal, fekete hassal, felette kék és krémszínű csíkkal.
Stiphodon ornatus – Hálós algázógéb
Világosbarna, néhol szürkés alapszínű, rajta nem sötét, de alapszínénél erősebb szürke rács- vagy hálóminta látható. Úszói enyhén díszesek, a farki és háti úszók szegélye kékesen csilloghat.
Rhinogobius duospilus – Fehérpofájú mikulásgéb
Alapszínezete ezüstszürke, rajta különböző sötétebb mintázat figyelhető meg. A torok és az úszók általában mintázottabbak.
Brachygobius nunus – Törpe darázsgéb
A vég-, ill. felsőállású száj állkapcsában, több sorban, kicsiny fogak állnak. A faj társas tartásra nem alkalmas, de kisebb tartályokban magukban tartva vonzók és érdekesek.
Brachygobius doriae – Doria – darázsgéb
A darázsgébek azonosítása nem egyszerű feladat! A kereskedelem általában nem különbözteti meg a leginkább hasonló fajokat.
Stigmatogobius sadanundio – Lovaggéb
A szürkéskék színű halnak két hátúszója van; az elülső kb. hat, felmeredő úszósugarat tartalmaz (gyakran sötét folt van rajta); a második alapjának hossza egyenlő a farok alatti úszóéval, amely a fentihez hasonlóan sötét foltokat visel.