Év díszhala 2014 – 4. fejezet

Idei utolsó cikkünk bizony nyár közepébe nyúlik terveink szerint, így minden cikkre bőségesen jutott idő, hogy az olvasók elmélyedjenek benne. Az, hogy e cikk most a szokottól eltérő módon 1-2 héttel később jelenik meg, reményeim szerint csökkenti a várakozási időt a 2015 Év díszhala választásig.

Év díszhala 2014 – 3. fejezet

Mielőtt hazaviszünk otthonunkba bármilyen élőlényt, legyen szó akár díszhalról, akár hüllőről, akár egy kedves papagájról vagy tengerimalacról, sőt, akár csak egy kaktuszról, előtte mindenképpen alaposan tájékozódnunk kell az illető faj tartásának és gondozásának optimális körülményeiről, metódusáról. Ahhoz ugyanis, hogy egy állat (vagy akár egy növény) hosszú és boldog, egészséges életet élhessen, nem elég létfontosságú igényeit alapszinten kielégíteni, kicsivel többet is kell nyújtani..

Év díszhala 2014 – 2. fejezet

Egy kicsit megkésve folytatjuk idei cikksorozatunkat a lazacvörös kalászhalról, mely második fejezetben bővebben elemezzük e színpompás szivárványhal élőhelyét, és ennek kapcsán a társítási lehetőségek számbavételére is sort kerítünk. Miközben a távoli Indonéz-trópusok táján barangolunk, szokásomhoz híven leszögezném, hogy egyik legnehezebben összeállítható cikkről van most szó a sorozatban, ugyanis ha lelőhelyének adatait szépen sorba vesszük, gyakorlatilag tartási körülményeit (pontosítva azoknak egy részét) írom le, ami viszont következő cikkünk témája lesz..

Év díszhala 2014 – 1. fejezet

Legnagyobb örömünkre az Év díszhala kezdeményezés továbbra sem vesztett népszerűségéből, sőt, reményeink szerint csak ismertebb és népszerűbb lesz folyamatosan. 2014-es évben a lazacvörös kalászhal azon faj, amelyet olvasóink szavazatai alapján az Év díszhala címre emelhetünk, és amellyel külön, alaposan foglalkozhatunk.