Scatophagus tetracanthus – Afrikai árgushal

Fenséges megjelenésű, összetéveszthetetlen küllemű árgushal-faj. Sajnos csak elvétve fordul elő a kereskedelemben.
Sarotherodon melanotheron – Feketetorkú tilápia

Azon rendkívül kevés sügérfaj egyike, melyek kifejezetten a brakkvízi közeghez alkalmazkodtak. A tilápiákkal áll közeli rokonságban, az akvárium növényeit elfogyaszthatja.
Microctenopoma congicum – Kongói bozóthal

Robusztus felépítésű, hengeres testű hal. Rendkívül hasonlít a díszes bozóthalra (Microctenopoma fasciolatum).
Bedotia geayi – Vörösfarkú kalászhal

Megnyúlt testű, karcsú hal. Viszonylag kicsi, hegyes fejjel rendelkezik. Teste ezüstös, illetőleg aranybarna alapszínt mutat. Halunk teste középső tájékán, hosszanti irányban elnyúló fekete sávot visel, s gyakran az alhasi régión is láthatunk ilyen mintázatot.
Anubias gracilis – Nagy vízilándzsa

Dekoratív, mélyzöld színű növény, mely kemény, ellenálló leveleket fejleszt. A levélszárak viszonylag hosszúak.
Anubias hastifolia – Hosszúszárú vízilándzsa

Erős, vaskos rizómával rendelkezik, ebből fejlődnek hosszú nyélen ülő levelei (melyre magyar neve is utal), valamint gyökerei. Levelei bőrszerűek, kemények, színüket tekintve sötétzöldek, enyhén hullámosak.
Pistia stratiotes – Úszó kagylótutaj

Üdezöld levelei csészeszerűen futnak körbe, tőlevélrózsát alkotnak. Levelei párhuzamos erezetűek, ovális-kerekded alakúak, szivacsszerűek.
Eichhornia crassipes – Lila vízijácint

Úszónövény, lebegő életmódot folytat. Széles, vastag levelekkel rendelkezik, melyek üdezöld színűek, kerekdedek.
Labidochromis caeruleus – Aranysügér

A malawi-tavi sügéreknél nagyjából megszokott formájú hal, testoldala széles, feje előreugrik, valamivel kevéséb torpedó-szerű az alakja. Előre hegyesedő feje a táplálék megszerzésében segíti a halakat, ugyanis szívesen vadásznak a kövek között, egyfajta görgetegzónás faj.
Mint tudományos neve is mutatja, az alapfaj kékes-ezüstös színezetű, a sárga populációkat felfedezésük után nagyon sokáig külön fajnak, alfajnak tekintették, mígnem hála a modern genetikai vizsgálatoknak kiderült, hogy ugyanarról a fajról beszélünk.
Malapterurus electricus – Elektromos harcsa

Hátúszója nincs, helyette a kis zsírúszó és a tüskenélküli mellúszó közösen látja el a hátúszó feladatát. Bőre és az izmai közt hájréteghez hasonló vékony szövetrétege van, amely hat, vagy több, egymásra visszatűrt lemezből áll.