Cabomba caroliniana – Karolinai tündérhínár

Gyorsan fejlődő növény, a természetben hossza általában 1-2 méter között alakul, ritkán azonban 3-4 méteres hosszt is elérheti. Levelei 5-6 cm szélesek, erősen osztottak, nagyon dekoratívak.

Pimephales promelas – Tűzcselle

Angol neve (fathead minnow) is utal széles, nagy fejére. A hal amúgy karcsú, kecses mozgású.

Notropis chrosomus – Szivárványos cselle

Karcsú, kecses mozgású kis cselleféle. A nőstények ezüstös testén sárgás csík fut (az oldalvonal mentén), alatta pedig olívazöldes a teste.

Ludwigia repens – Pirosfonákú tóalma

A tojásdad, egymással szemben álló, alul-felül lándzsaszerűen hegyesedő levelek fonákja élénkpiros, színe sötétzöld; emers leveleinek felülete igen fényes. Apró virágai sárgák.
Létezik teljesen bíborvörös változata is (a levél színe és fonákja is vörös).

Fontinalis antipyretica – Közönséges forrásmoha

Viszonylag kis növésű, általában 10-20 cm között marad, ritkán növekszik 30 cm fölé. Szárain egymás felett több tucat haragoszöld, kisméretű levélke nő.

Ceratophyllum demersum – Érdes tócsagaz

Az érdes tócsagaz a természetben is víz alatt fejlődő, teljesen submers növény, melynek az esetek többségében még csak gyökere sem fejlődik. Kiváló úszónövény!
Tüskeszerűen vékony, üdezöld levélkéi körkörös helyzetben fejlődnek törékeny szára körül.

Najas guadalupensis – Guadeloupei tüskéshínár

Kicsi, alig pár centis leveleket fejleszt, melyek széleiken enyhén fogazottak, erről kapta elnevezését. Szára rendkívül vékony és törékeny.

Chara globularis – Törékeny csillárka

Élénkzöld, igen törékeny tengelyű élőlény, amelynek örvsugarain nincsenek „tüskék” (elágazások). Rendszertanilag a csillárkamoszatok törzsébe tartozik, pontos hovatartozása általában vitatott, egyesek a növényekhez sorolják őket (a legmodernebb rendszertan is ezt az álláspontot képviseli), míg mások az egyszerűbb eukarióták (protoctiszták) országába (ez a nézet egy régebbi taxonómia alapján ismert, sokan a moszatokat még nem tekintik valódi növénynek)..

Nitella flexilis – Hajlékony csillárka

Tengelyüket és sugaraikat nem borítják kéregsejtek. Sugárörvük 5-8 tagú.

Proserpinaca palustris – Bíboros csillaghínár

Kétéltű, mocsári növény. Finom tollas, fésűs submers levelei vizalatt vöröses-narancsos árnyalatúak (feltéve, ha elegendő fényt kap és igényeit biztosítjuk), emers formájában világoszöldek, a 6 cm hosszúságot is elérik, és spirál alakban helyezkednek el a néha akár 80 cm-ig is megnövő száron.