Cyprinus carpio var. – Koi díszponty

Hosszúkás testű faj. Mintázata felülről átszik igazán, oldalról is szép, de felülről az igazi.
Színezete leírhatatlan, hiszen tengernyi színváltozata kapható.

Zacco platypus – Kékégbolt márna

Karcsú, kecses hal, szája végállású. Kifejezetten színes hal, alapszíne sárgás-ezüstös.

Vallisneria natans – Csavartlevelű valiznéria

Indás tövű submers növény. Alsóállású, szép, élénkzöld levelei szalagszerűek, és spriálisan futnak, bár tövük egy darabig még egyenes marad.

Rotala rotundifolia – Kereklevelű rotala

Lenyűgöző, változékony növény, mely nagy csoportokban fejlődik. Magyar elnevezését (mely latinból eredeztethető) a víz fölötti, emers formában növő leveleiről kapta, melyek kerekek, és vastagabbak sudmers formájuknál.

Marsilea quadrifolia – Négylevelű mételyfű

A Marsileák (mételyfüvek) többnyire a trópusokon és szubtrópusokon mocsári növényként, kétéltű módon élő vízipáfrányok. Nálunk csak egy fajuk fordul elő.

Ceratopteris thalictroides – Sallangos vízipáfrány

Igen kedvelt akváriumi növény, amelyet egyaránt lehet alámerült, úszó és mocsári növényként is nevelni. Halványzöld, lágy, nagyon törékeny levelének alakja fölöttébb változatos.

Leptochilus pteropus – Lándzsás vízipáfrány

Tojásdad alakú, fölfelé lándzsaszerűen megnyúló, hegyben végződő, élénkzöld levele a trópusi akváriumok feltűnő dísze. Hosszan megnyúlt, hegybefutó, lándzsaszerű világoszöld levelének szélei enyhén fodrosak.

Fontinalis antipyretica – Közönséges forrásmoha

Viszonylag kis növésű, általában 10-20 cm között marad, ritkán növekszik 30 cm fölé. Szárain egymás felett több tucat haragoszöld, kisméretű levélke nő.

Ceratophyllum demersum – Érdes tócsagaz

Az érdes tócsagaz a természetben is víz alatt fejlődő, teljesen submers növény, melynek az esetek többségében még csak gyökere sem fejlődik. Kiváló úszónövény!
Tüskeszerűen vékony, üdezöld levélkéi körkörös helyzetben fejlődnek törékeny szára körül.

Chara globularis – Törékeny csillárka

Élénkzöld, igen törékeny tengelyű élőlény, amelynek örvsugarain nincsenek „tüskék” (elágazások). Rendszertanilag a csillárkamoszatok törzsébe tartozik, pontos hovatartozása általában vitatott, egyesek a növényekhez sorolják őket (a legmodernebb rendszertan is ezt az álláspontot képviseli), míg mások az egyszerűbb eukarióták (protoctiszták) országába (ez a nézet egy régebbi taxonómia alapján ismert, sokan a moszatokat még nem tekintik valódi növénynek)..