Synodontis ilebrevis – Dél-tanganyikai tollasbajszú harcsa
Akváriumokba ritkán kerülő faj, a természetben is szűk elterjedési területű. Az egyik legritkább a tanganyikai Synodontis-fajok közül. Nagyon hasonlít a Synodontis pollira.
Synodontis polli – Poll tollasbajszú harcsája
A Synodontis ilebrevisre nagymértékben hasonlító, Tanganyika-tóban endemikus faj. Synodontis sp. „polli white” néven ismert egy világosabb színű formája, mely egyesek szerint önálló faji rangot érdemel.
Synodontis irsacae – Kalundu tollasbajszú harcsa
Akváriumokban ritkábban tartott tollasbajszú harcsafaj a Tanganyika-tóból. Nagyon hasonlít a Synodontis tanganyicae-ra.
Synodontis tanganyicae – Óriás kakukkharcsa
A tanganyikai fajkomplex legnagyobb termetű tagja. Akváriumokban ritkán tartják.
Synodontis grandiops – Nagyszemű kakukkharcsa
A közönséges kakukkharcsa közeli rokona, a megszólalásig hasonlít rá, néhány bélyeg alapján lehet csak megkülönböztetni. Rokonánál jóval kisebb marad.
Synodontis lucipinnis – Törpe kakukkharcsa
A megtévesztésig hasonlít a hamis kakukkharcsára (Synodontis petricola), sokáig annak a törpe variánsának hitték. Nem mutat fészekparazitizmust.
Scatophagus tetracanthus – Afrikai árgushal
Fenséges megjelenésű, összetéveszthetetlen küllemű árgushal-faj. Sajnos csak elvétve fordul elő a kereskedelemben.
Datnioides polota – Ezüst tigrishal
Alkatában a pápua tigrishalra emlékeztet, alapvetően egy magasabb hátú tigrishal-faj, de az előbb említett rokonánál kicsit nyúlánkabb. Szintén jellemző rá, hogy a hátúszó első felén megvastagodtak az úszósugarak, melyek mérete is feltűnő.
Datnioides campbelli – Pápua tigrishal
Robusztus testfelépítésű faj, hegyes, megnyúlt arcorral. Testalkata némileg emlékeztet a levélhalakéra – ez nem véletlen, hasonló életmódú, lesben álló ragadozó.
Gymnothorax tile – Édesvízi muréna
Hosszúkás, kígyó-alkatú hal, tipikusan a murénaformát mutatja. Rendszertanilag a legismertebb, nagytestű tengeri murénák közé tartozik.