Myloplus rubripinnis – Vöröshorgos tányérlazac

Nagy, kerek, lapos testű pontylazacfaj hegyes, erős fogakkal, amivel könnyedén ledarálja a növényzetet. Fényes ezüstös testének egyes részei néha zöldesen csillannak, illetve aranyos foltok láthatóak esetenként rajta.

Tropheus duboisi – Fehérpettyes bábasügér

Magas homlokú, karcsú sügérfaj. Rengeteg színváltozata van forgalomban, az egyik leggyakoribb kékesfekete alapszínű egy fehér kontrasztos sávval..

Leporinus affinis – Tigrismintás nyúllazac

Teste hosszúkás, orsó alakú. Orra hegyes és végállású.

Beaufortia kweichowensis – Hegyipataki palacsinta algázó

Tipikusan a palacsinta algázók közé tartozik: teste teljesen lapos, üvegre tapadva mint egy kicsi palacsinta lapul, innen kapta nevét. Gerincénél teste kiemelkedik, szemei feljebb élnek.

Gyrinocheilus aymonieri – Moszatevő márna

A megnyúlt testű hal színe barna, pikkelyei sötét szegélyűek. Orrától a faroknyélig sötét sáv fut.

Goodea atripinnis – Feketeúszójú gyémántpontyocska

Teste kerek, hosszúkás, és kis szája van. Testét zöldes alapon ezüst színű kisebb méretű pikkelyek borítják valamint az oldalán sötét pontsorok is megfigyelhetőek.

Cincelichthys bocourti – Vésőfogú rézsügér

Cincelichthys bocourti - Vésőfogú rézsügér fejkép

Egy kissé magasabb testalkatú, mint a többi faj, s főleg homlokvonala meredek ívben emelkedik hátúszója kezdetéig. Farkúszója lekerekített, mell- és hasúszói igen nagyok.

Poecilia melanogaster – Feketehasú límia

Ez a Jamaica kisebb álló- és folyóvizeiből származó faj először csak 1933-ban került Európába, a hím 3, a nőstény 6 cm hosszúságot érhet el. Külsőre nagyon hasonlít a P.

Ancistrus temmincki – Temminck algaevőharcsa

A hal testét fedő kicsi, világos foltok ráterjednek az úszókra is. A szemek eléggé hátul ülnek a nagy fejen, amely arcorri részének felső oldalán feltűnő tapogató nyúlványokat visel.

Labeotropheus fuelleborni – Fuelleborn-Ormányossügér

A fajnak sok színváltozata van, főként a nőstények között, melyek narancssárga és fekete foltokat viselhetnek. Testük hengeres, egyaránt megnyúlt és oldalról összenyomott, a hímek mindig nagyobbak, mint a nőstények és színezetük minden esetben eltérő, de a hím kékesszürke testén sötét függőleges sávok vannak.